Single ve třiceti – no a?

Single ve třiceti – no a? post thumbnail image

Byly časy, kdy třicet bylo velké číslo. Dnes ale neznamená nic. Že by třicítka byla nová dvacítka? A padesátka nová čtyřicítka? Čas letí kupředu a věk jako kdyby se zastavil. Alespoň u některých celebrit to tak vypadá. 

Když je vám šestnáct, předpokládá se, že si budete užívat života, střední školy a randit.
Když je vám dvacetjedna, předpokládá se, že si budete budovat skvělou kariérní budoucnost a najdete si pana Pravého, se kterým později založíte rodinu.
Když je vám dvacetosm, předpokládá se, že už budete vdané a mít minimálně jedno dítě nebo budete alespoň v očekávání a budete zkrátka zabezpečené.

Třicet je jen číslo

Tenhle tlak je na nás – na ženy – vyvíjen téměř ze všech stran. Od prarodičů, rodičů, setkáváme se s ním i v práci, kdy se nás kolega nebo nadřízený zeptá na danou věc ve stylu „A ty nechceš mít rodinu?“, „Měla by sis někoho najít“. Když se chcete seznámit, působíte zoufale aneb „Tý je dvacetosm, buď je hrozně náročná, špatná v posteli nebo spí kde s kým.“
Herečka Emma Watson před dvěma lety tento stav nazvala jako „self-partnered“, což v překladu znamená „sebe-vztah“. A co to znamená v praxi? Přeci být šťastná sama se sebou. Uvědomit si, že věk je ve skutečnosti je jen číslo na našich občanských průkazech. Číslo, které by nás nemělo strašit. 
Měli bychom žít tak, na kolik se cítíme. U někoho ten zlom, kdy chce mít rodinu, nastane ve dvaceti. Někdo chce být ještě ve třiceti svobodný, cestovat po světě a poznávat různé kultury, protože u někoho ten pravý život začíná až ve třiceti. Dříve byly „třicítky“ považovány za staré. Později se třicítky staly ženou v tom nejlepším rozkvětu života. A teď? Teď je věk jen číslo a třicítka se stává novou dvacítkou. 

Single ve třiceti

Není nic špatného na tom být ve třiceti svobodná a bezdětná. Není se za co stydět. Není ani kam spěchat. Dnešní doba toho nabízí tolik, že je škoda všechny ty možnosti nevyužít a neprozkoumat. Pokud žena najde cestu sama k sobě, tu pravou cestu k pravému já, bude tím nejšťastnějším člověkem. A nezáleží na tom, zda je jí osmnáct, třicet nebo padesát. Každá máme to pravé poselství někde jinde a za tím bychom si měly jít. To jedině skýtá klíč ke spokojenosti. 

5/5 - (1 vote)