Kdo chce bydlet ve svém, má možnost

Kdo chce bydlet ve svém, má možnost post thumbnail image

Chcete-li bydlet kvalitně a zároveň nechcete či nemůžete příliš utrácet, máte problém. Dnes je bydlení, co se finanční stránky týče, velice nevýhodné.

Kdo chce bydlet ve svém, má možnost

Koupit si vlastní byt a nějak si žít. To je plán většiny mladých lidí. V podnájmu nechce bydlet krom pár dobrodruhů skoro nikdo. Jak je tedy možné, že právě v podnájmu začíná žít stále více lidí? Odpověď je poměrně prozaická – je draho. Obytné nemovitosti jsou v současnosti cenově na svém vrcholu. To však neznamená, že se to nemůže změnit. K horšímu samozřejmě. Předpokládá se, že ceny bytů a rodinných stavení nadále porostou, takže hlavně pro nízkopříjmové skupiny bude prakticky nereálné pořídit si vlastní bydlení. Alespoň tedy to klasické.

Cenově výhodné bydlení

Pod pojmeme „klasické bydlení“ jsou samozřejmě myšleny hlavně byty, případně rodinné vilky. Takto u nás bydlí 98% obyvatelstva. A co ten zbytek, ptáte se? Inu, ten využívá alternativních způsobů. Někdo bydlí na řece v house boatu, jiný dává přednost celoročním mobilním domům. A právě ty jdou v posledních letech stále více na dračku.

Cena je zásadní

Nemusíte být špičkoví ekonomové, abyste se dovtípili, proč tomu tak je. Důvodem je samozřejmě cena, která je u mobilních domů jednoduše nižší než u klasického bydlení. A to často řádově nižší. Nepředstavujte si ale, že za pár korun dostanete obrovskou vilu na kolech. To ani náhodou. I nejnovější celoroční modely nejsou kdovíjak velké a jsou vhodné maximálně pro tři lidi. Pokud však nehledáte nic většího, je to pro vás ideál. Navíc v ceně dostanete i kompletní vybavení včetně některých elektrospotřebičů. Velice příjemný bonus.

Domek na samotě

Místo k rekreaci

O mobilní domy je velký zájem i u lidí, kteří nehledají nové bydlení, ale třeba si chtějí na svůj pozemek pořídit hezkou letních chatku. Postavit zbrusu novou je náročné, a to jak po finanční, tak i po praktické stránce. Jednoduše řečeno, je mnohem výhodnější si chatku prostě někde pořídit a nechat si ji dovést na místo určení. Navíc se dá následně různé předělávat a vylepšovat, takže šikovný kutil z ní nakonec může udělat nejen letní, ale i zimní sídlo. Stačí jen nainstalovat novou tepelnou izolaci.

4/5 - (1 vote)

Related Post

Kvalita předevšímKvalita především

Využijte naší velice výhodnou akční nabídku, díky které ušetříte spoustu peněz a zároveň získáte skutečně kvalitní klimatizaci, díky které vám bude v interiéru vždy za všech okolností příjemně, a budete se