Co všechno je vlastně Facebook?

Co všechno je vlastně Facebook? post thumbnail image


Určitě si všimnete, že pod celou řadou nejrůznějších firem najdete „owned by Facebook“, nebo vlastněno FAcebookem. Dnes je celá řada aplikací a hlavně komunikačních aplikací vlastněna tímto technologickým gigantem, který si ustanovil svou vlastní dominanci na trhu a dříve nebo později odkoupil všechny velké hráče a vznikl tak jeden velký monopol na komunikaci na internetu.

cinema-4153289_640

Dnes tady spadá zejména Messenger, Whatsapp, Skype, ale i další služby, které bychom normálně pokládali za naprosto nezávislé. Bohužel lákadlo je to příliš velké – velká americká firma dokáže vyřešit jakékoliv problémy a díky zavedenému systému využívání osobních dat uživatelů může všechno zůstat zdarma, ale vy sami se stáváte artiklem, se kterým vlastně společnost obchoduje a na kterém se obohacuje. Patří zde i tolik oblíbený Instagram.

film-596009_640

Všechno je to tedy propojeno přes jednu společnost, která nejenže nalévá obrovské investice do všech svých služeb, ale zároveň také bere obrovské zisky – dnes se můžeme bavit opravdu o gigantické firmě, která nemá obdoby a s tím, jak rychle vyrostla, se jedná o jednu z nejpřekvapivějších novinek posledního století, společně s firmou Apple nebo i Microsoftem z minulého století. Technologický obr dokáže cokoliv a nezastaví se před ničím. Ať už tedy používáte jakoukoliv internetovou službu či aplikaci, automaticky se najdete ve sféře vlivu některého z velkých hráčů, např. Google.

 

Proč byste si tedy zadarmo nemohli užít obsah opravdu naplno? Valná většina aplikací neumožňuje ve výchozím nastavení stahovat videa a obsah ze sociálních sítí, neboť je tu nějaká blokace. Ovšem díky naší službě Facebook video Downloader https://stahujvidea.cz/facebook-video-downloader si můžete vychutnat vaše oblíbená videa i na svém zařízení bez internetu. Stačí jen zkopírovat URL adresu videa a máte to. Zvolte si akorát formát, ve kterém to stáhnete.

4/5 - (1 vote)

Related Post